2015 m. gruodžio 19 d., šeštadienis

Švenčionėlių Šv. Edvardo parapijos Carito Vaikų dienos centro ,, Šypsenėlė“ 2015 metų įspūdžiai

Oskaras  Vaildas yra pasakęs: ,, Patikimiausias būdas gerai išauginti vaikus- tai padaryti juos  laimingus“.
Tai didžiausias džiaugsmas. Mūsų  Vaikų dienos centras  stengiasi kiek įmanoma labiau padėti vaikams kelionėje LAIMĖS LINK...
Gyvuojame jau 6-us metus,  per šį laiką dalyvavome ne viename projekte.  Vaikų dienos centras ,, Šypsenėlė“ jau nuo 2009 metų vykdo prevencinę, užimtumo veiklą. Šie metai buvo gausūs naujų įspūdžių, iššūkių ir džiaugsmų.  Kelios mintys apie įvykdytus projektus.
2015 m. gavus  finansavimą iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos VDC  galėjo padėti  socialiai remtinoms ir socialinės rizikos šeimoms, ypač mažesniesiems jų nariams (6-17 m.). Rūpinamės  , kad vaikai po mokyklos turėtų vietą, kur padedami vadovų ir savanorių, galėtų paruošti namų darbus, pavalgyti, užsiimti įvairiomis veiklomis ir pabūti su draugais. Kuriame  jaukią namų aplinką, kur gera būti visiems kartu. Organizuojame  vaikų laisvalaikį, mokomės dirbti grupėse, ugdome socialinius- buitinius įgūdžius. Metus pradėjome gražia švente- sausio mėnesį  dalyvaudami Šeimų festivalyje Vilniuje.   Gegužės mėnesį trys mūsų dienos centro vaikučiai priėmė Pirmąją Šv. Komuniją-  džiaugėmės kartu su jais  gražioje šventėje. Birželio pradžioje Mažųjų dieninėje stovykloje- žygyje ,,Smalsutis‘‘  vaikai geriau pažino savo miesto istoriją, pamatė šiandienos miestą ir kūrė svajonių miestą.  Dienos centrą lankančios paauglės su parapijos jaunimu ir vadovais  dalyvavo Lietuvos Jaunimo dienos  2015 renginyje Alytuje ,, Kur jūsų lobis, ten ir jūsų širdis“, taip kartu su visu krikščionišku  Lietuvos   jaunimu išgyveno bendrystę, tikėjimo džiaugsmą ir prasmę, ieškodami tikrojo lobio- Dievo savo širdyje. Baigiantis vasaros atostogoms dalyvavome Šv. Edvardo parapijos dieninėje stovykloje ,, Dorieji gyvens Dievo artume‘‘, kurios metu gilinomės,  kokios yra krikščioniškosios dorybės ir kas laukia tų, kurie ugdosi savyje tas  dorybes, kokius gyvenimo vaisius jos atneša. Žaidėme smagius orientacinius žaidimus, dalyvavome estafetėse.
Ypatingai džiaugiamės  gavę  paramą iš Lietuvių Katalikų Religinės Šalpos  kelionei į Palangą prie jūros.  Keliaudami autobusu  vaikai susipažino su Lietuvos kraštovaizdžiu, patyrė bendrystės džiaugsmą. Šaltas jūros vanduo negąsdino, juk taip svajota pamatyti jūros platybę. Mažieji statė smėlio pilis, išgyveno naujo pažinimo džiaugsmą- matė daugybę medūzų, tyrinėjo jų atspalvius, raštus.  Antrą kelionės dieną aplankėme Klaipėdą, keltu persikėlėme į Smiltynę ir stebėjome delfinų pasirodymą. Vaikai žavėjosi, kokie geri , mieli, draugiški  ir talentingi delfinai. Pasiryžo pasimokyti iš jų šių savybių- padėti vieni kitiems, būti drąsesniais,  bet ir švelniais, mokytis  naujų gražių dalykų.
C:\Users\Afgustinas\Desktop\IMG_1185.JPG
Prasidėjus naujiems mokslo metams  dalyvavome  Švenčionių raj.  Savivaldybės Visuomenės sveikatos  rėmimo projekte ,,D. R. Ą. S. A.“ (Drįsk rūkalų, alkoholio, svaigalų atsisakyti). Užsiėmimų metu siekėme ugdyti  negatyvų vaikų požiūrį į rūkymą, narkotikus ir kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimą, . Kaip alternatyvą vaikams ir paaugliams organizavome turiningą laisvalaikį, įdomius užsiėmimus, kitokias laiko praleidimo formas : filmukų peržiūrą ir aptarimą, diskusijas, meninius užsiėmimus( rankdarbių pamokėles, muzikines valandėles, kūrėme plakatus, koliažus ir juos pristatėme). Aktyvių žaidimų,  loginių stalo žaidimų dėka vaikai mokėsi atpažinti savo talentus, gebėjimus, patyrė daug  gerų emocijų, padidėjo pasitikėjimas savimi, išmoko laikytis taisyklių. Išvykos į Ignalinos baseiną metu  vaikai įgavo drąsos, grūdinosi . Kaskart džiaugėsi galėdami keliauti traukiniu, žvalgėsi ir stebėjosi  už lango prabėgančiais vaizdais.
C:\Users\Afgustinas\Desktop\IMG_0254.JPG
Dažna Carito socialinė veikla be savanorių ir privačių rėmėjų būtų kaip be rankų. Dėka vieno švenčionėliškio balandžio mėnesį  vykome į Kauno aviacijos muziejų, kur  edukacinėje programoje vaikai susipažino su Dariaus ir Girėno vaikyste, pomėgiais, legendinio skrydžio istorija.
Šiais metais turėjome ir iššūkių- teko persikelti į naujas patalpas progimnazijoje: pasiremontuoti  jas, persivežti  priemones ir baldus. Dėkojame progimnazijos direktorei  Ritai Gasparevičienei  ir mokyklos bendruomenei už bendradarbiavimą, parapijos klebonui Raimundui Macidulskui , mums talkinusiems savanoriams.  Mokyklos erdvėje susibūrė dar didesnis vaikučių būrys- sąraše yra 30 vaikų, 26 iš jų nuolatinai aktyvūs dienos centro dalyviai.
C:\Users\Afgustinas\Desktop\IMG_20151203_134925.jpg
Kreipiamės nuolat į parapijiečius ir miesto gyventojus, kad Jūsų dėka galėtume tęsti VDC veiklas. Galite pradžiuginti vaikus Kalėdinėmis dovanėlėmis, parėmę suorganizavę išvyką vaikams į teatrą.
Baigiantis metams norime padėkoti , kad atsiranda gerų iniciatyvių žmonių, galvojančių apie kitus. Dėkojame visiems, kurie buvote su mumis. Didžiausias atlygis mums tebūnie- vaikų šypsenėlės ir jų laimės kupinos akys.
Kalėdų  džiaugsmą tepalydi šie Evangelijos žodžiai:
,,O Jėzus pasišaukė vaikučius ir tarė: „Leiskite mažutėliams ateiti pas mane ir netrukdykite, nes tokių yra Dievo karalystė“. (Lk 18,16)

Mintimis apie  Carito Vaikų dienos centrą ,,Šypsenėlę“ pasidalino  VDC projekto vadovė  Nijolė Nadielkienė