2014 m. gruodžio 20 d., šeštadienis

Betliejaus taikos ugnis - Švenčionėliuose ir Švenčionyse

   Metams baigiantis, gamtai užmiegant ir viskam aplinkui nurimstant skautai visame pasaulyje skatina skleisti taiką pasidalinant ugnele – taikos žinute sklindančia iš rankų į rankas, iš lūpų į lūpas, pasiekiančia jaunus ir senus, aplankančia kiekvienus namus. Kasmet simbolinę taikos ugnelę parvežtą iš Betliejaus, Austrijos skautai perduoda savo kaimyninėms šalims, jos skuba per visą šalį pasidalinti su savo kaimynais ir taip gruodžio mėnesį Lietuvos skautai perims šią ugnelę iš Lenkijos skautų ir skubės skleisti ją kiekviename Lietuvos mieste ir kaime, mokykloje, bažnyčioje, valdžios institucijose, senelių namuose bei perduoti kaimynams. Tūkstančiai vaikų ir jaunuolių visoje Lietuvoje imsis įvairių iniciatyvų, tam, kad taikos žinutė pasiektų kiekvieną, nešime ugnelę draugams ir kaimynams, tam kad žiemą niekam netrūktų šilumos, ramybės ir taikos. 
    Būrys skautų nešini ugnele keliaus traukiniu per Lietuvą nuo Vilniaus iki Klaipėdos ir sustojimo vietose dalinsis ugnimi su ten jos laukiančiais. Šia iniciatyva ne tik skatiname susimastyti ir nurimti šalia esančius, bet ir siekiame ugdyti jaunimo socialinį sąmoningumą ir atsakingumą. 
    Akcijos metu norime visiems padėti suprasti, kad atjauta ir pagalba su sunkumais susiduriančiam yra būtina siekiant užauginti brandžią ir socialiai atsakingą visuomenę. 
    Gruodžio 18 d. jaunieji"Švenčionėlių ateitininkai"  priėmė taikos ugnį iš skautų, pasidalino su mokyklų bendruomenėmis, kitomis įstaigomis, vienišais asmenimis ir perdavė Švenčionių skautams.
    Šiuo metu Betliejaus taikos ugnis saugiai dega Švenčionėlių bažnyčioje. Ateikite, turėkite savo žvakutę ar žibintą arba įsigykite bažnyčioje ir parsineškite į namus dalelę taikos ugnelės.